- تو ترمودینامیک یه اصطلاحی داریم به اسم انتروپی» که آشفنگی یا بی نظمی یه مجموعه رو بیان میکنه

طبق قول معروف، تقریبا همه سیستم ها در  طبیعت، در راستای افزایش بی نظمی جهان پیش میرن. به عبارتی هیچ واکنشی رو نمیشه پیدا کرد که در راستای آنتروپی منفی حرکت کنه!

اما یه سری واکنش ها هستن که در راستای انتروپی منفی اتفاق می‌افتند (البته باید در شرایط آزمایشگاهی انجام بشن) نوبل شیمی 1977 به خاطر همین موضوع ترمودینامیک غیر متعادل» به ایلیا پریگوژین بلژیکی رسید
به نظر میاد که این موضوع باعث تغییر در نظر رایج قبلی در خصوص آینده جهان شد. و مبحث تکامل ترمودینامیکی» شکل جدیدتری به خودش گرفت.

تکامل ترمودینامیکی (مقاله ای در همین زمینه)

- تو این تعطیلات نشستم دو تا سریال ممنوعه» و نهنگ آبی» رو تا آخرین قسمتی که تا حالا اومده، دیدم. طبق گفته ها، این دو تا یه سر و گردن بالاتر از بقیه سریال‌ها هستن
سریالهامون چقدر با سرعت زیاد دارن رو به حال به هم زن شدن پیش میرن طرح اولیه نادرست اذهان مریض نقشها کثیف

سینما هم ک خدا رو شکر خیلی وقته نرفتم
پارسال آینه بغل پرفروش ترین شد امسالم احتمالا متری شیش و نیم بشه
اینکه پرفروش ترین های سینما، بیان کنندۀ وضعیت موجودن، نشون میده که ما خودمونم دوست داریم چیزی رو که هست ببینیم و درباره ش غر بزنیم، تا اینکه به سمت جامعه آرمانی پیش بریم!
خفقان اجتماعی باعث شده فیلمی مث نهنگ عنبر2 که مثلا هاله ای از آزادی رو داره (رقص دسته جمعی)، به سرعت هر چه تمام تر بیاد و گیشه رو ببره
متأسفانه سینما مون خیلی وقته که فقط ناظر به هست ها»ست نه عامل به باید ها.

-

علت ازدواج نرگس محمدی و علی اوجی(لینک)

چه دلیل با حالی. :)

- من خودم معمولا حوصله خوندن پست های طولانی رو ندارم مگر اینکه عکسش ثابت شه
نمیدونم چرا خودم رو آوردم به طولانی نوشتن.!

ارغوان

به هم نه نمیگیم تو هیچ مسئله.

مشخصات

آخرین جستجو ها